Ide azok az elit oldalak kerülnek amik vagy menhelyek vagy pedig nagyban segítettek az oldalnak, az oldalon lévő állatoknak gazdára lelni. Nézzetek be hozzájuk!
Az oldal azért jött létre, hogy a gazdára szoruló, kidobott, árván hagyott állatoknak, meleg és biztonságos otthont találjon. Az oldalon találtok információkat az állattartásal, a természetvédelemmel és állatkínzással kapcsolatban is. Sok megható történetet is olvashattok, amiket a kóbor állatok átéltek, és olvashattok arról is miként változott meg a sorsuk, hála nektek és hála nekünk.
Hogyan kezdjünk rajzolni
Ebben a cikkben leírom, hogyan is kell nekiállni a rajztanulásnak. Nagy dolgokat ne várjatok, egyszerűen ezek csak az alapok lesznek, de azért nem árt róluk tudni. A művészet pedig, majd később alakul ki magától, amikor majd saját érzelmeidet, fantáziádat viszed bele a rajzokba, szobrokba, vagy amit éppen készítesz. A rajztanulás csak egy eszköz, amivel kifejezheted másoknak a belső világodat. Később, majd mindenkinek a saját útját kell megtalálnia, ami egyedivé teszi a művét.
Első lépéskén meg kell fogalmaznod magadban, hogy mit szeretnél lerajzolni. Fontos az, hogy minél precízebben el tudd magadban képzelni a dolgot, hiszen amilyen képet magadban látsz róla, csak azt tudod majd lerajzolni. Nem árt, ha készítesz róla néhány vázlatot is, úgy jobban megy a vizualizálás. Ezután el kell dönteni, hogy milyen technikát, anyagokat, rajzeszközöket fogsz használni. Például mérlegelni kell, hogy a háttér fehér lesz, vagy sem, sima papírt használj, vagy durvát, grafitot használj, vagy szenet, esetleg mindkettőt.
A szemünk rajzolás közben hozzászokik ahhoz, amin éppen dolgozunk, így megnő annak az esélye, hogy valamit aránytalanul rajzolunk meg. Ennek elkerülése érdekében érdemes a rajzunkat megfordítva éles fény elé tenni (az egész papírt fordítsd meg!), ilyenkor ugyanis egy csapásra előkerülnek a csúszások és a hibák. Ugyanezt megtehetjük a számítógépen is: ott csak meg kell tükrözni az egész rajzot és a tükrözött képen rajzolhatunk is tovább. Tíz perc elteltével újra fordíthatunk egyet, és folytathatjuk a munkát. Ha ezt a technikát beépíted a rajzolási szokásaid közé, sokkal arányosabb arcokat fogsz majd rajzolni.
Tipp: ha van kész rajzod, azokat is nézd meg lámpafénynél, megfordítva. Látsz valami problémát? Ha igen, máris tudod mire figyelj jobban!
Navigation
Home / Főoldal/ Cica /minden a macskákról/ Kutya / minden a kutyákról/ Lovak /amit a lovakról tudni szeretnél Extra /grafikák, rajzleckék, tutoriallok/ SOS / Segíts te is! /